اصفهان ژنتيك

وبلاگ تخصصي در خصوص آموزش ، مشاوره و پيشگيري از بيماري هاي ژنتيك

شعار روز جهانی تالاسمی

 

شعار امسال روز جهانی تالاسمی

 

با اینکه قریب دو هفته تا روز هشتم می (هجدهم اردیبهشت ماه) یعنی روز جهانی تالاسمی فرصت باقی است ، از هم اكنون بسياري از همكاران در شبكه هاي مختلف سرگرم تدارك برنامه هاي مختلف بمناسبت بزرگداشت اين روز هستند.

بد نيست بدانيد شعار امسال روز جهاني تالاسمي

 THE INFORMED PATIENT: KNOWLEDGE IS POWER”

يا:    "بيمار آگاه: دانايي توانايي است."  انتخاب شده است.

با توجه به اينكه آموزش جامعه بويژه گروه هاي در معرض خطر ، مهمترين رويكرد نظام سلامت در مواجهه با بيماري هاي مختلف مي باشد ، بسيار شايسته است همكاران عزيز درگير در امر خطير مديريت و مراقبت برنامه هاي ژنتيك بويژه تالاسمي نيز از فرصت مهم مناسبت هاي جهاني به همين منظور استفاده بهينه نمايند.

تبعاً يكي از بهترين اين فرصت ها ، روز جهاني تالاسمي است كه بهانه خوبي است براي برگزاري همايش ها و مراسم هاي مختلف با هدف آموزش و اطلاع رساني اقشار مختلف جامعه بويژه دانشجويان و جوانان در سن ازدواج ، روحانيون و مبلغين ديني ، عاقدين و سردفترداران ازدواج و از همه مهمتر زوج هاي ناقل و مشكوك نهايي تالاسمي.

اميد است كارشناسان عزيز شبكه ها از فرصت پيش آمده نهايت بهره مندي را بنمايند. ضمناً در اين خصوص ، پمفلت آموزشي ويژه عموم در حال آماده شدن و انتشار از سوي مركز بهداشت استان است كه اميدواريم تا قبل از ۱۵ ارديبهشت ماه ، آماده توزيع بين شهرستان ها باشد.

 

اطلاعات بيشتر در خصوص روز جهاني تالاسمي را از اينجا دريافت نماييد.

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:1  توسط دكتر مهرداد زينليان  |